Czy magia Bożego Narodzenia jest w stanie sprawić cud?

Czy magia Bożego Narodzenia jest w stanie sprawić cud?

Święta Bożego Narodzenia to czas cudów. Czy Natalia, bohaterka książki “Grudzień drugich szans” przekona się o tym na własnej skórze? 

Życie do góry nogami

Klaudia, bohaterka książki “Grudzień drugich szans – prezent na święta” wiedzie życie, które lubi. Jest popularna, a czas spędza na imprezach i zakupach. Nikt nie jest w stanie nawet sobie wyobrazić, jak dużo dziewczyna poświęciła, żeby dojść do tego punktu w życiu. Jako nastolatka często była wyśmiewana z powodu tego, jak wyglądała. To właśnie wtedy postanowiła, że jest w stanie zrobić wszystko, aby uzyskać akceptację innych ludzi, w tym jej rówieśników. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobiła Klaudia była rezygnacja z najważniejszej wartości w jej dotychczasowym życiu, czyli przyjaźni. Zrezygnowała z towarzystwa swojego przyjaciela Filipa, który był totalnym outsiderem i nie pasował do wizerunku, który chciała stworzyć. Znalazła nową grupkę znajomych, którzy byli całkowicie różni od niej i jej dotychczasowego przyjaciela. 

Czy Klaudia dostanie drugą szansę?

Klaudia i Filip zaczynają pracę w tej samej firmie. Dziewczyna wciąż trzyma się z dala od przyjaciela ze szkolnych lat. Przebywanie w jego towarzystwie sprawia, że wracają do niej wspomnienia z lat, które wolałaby wymazać z pamięci. Jak to często bywa ludzie swoje, a los swoje. Szef tych dwojga wysyła Klaudię i Filipa do Zakopanego, żeby wykonali pewne zadanie. Na dodatek ma to miejsce w Boże Narodzenie. Oboje muszą zmienić plany i dostosować się do decyzji przełożonego. Klaudia początkowo jest wściekła, ale współpraca z Filipem uświadamia jej, jak mało tak naprawdę wie na jego temat. Czy ich przyjaźń można jeszcze uratować? Czy w to Boże Narodzenie oboje dostaną szansę na zmianę swojego losu? 

Kilka słów o autorce

Anna Langner to polska pisarka, która początkowo publikowała swoje treści na platformie Wattpad. Jest autorką wielu książek w kategoriach romans, science fiction, literatura obyczajowa oraz fantastyka. Poza powyższą pozycją ma na swoim koncie m.in. “Wszystko, czego pragnę w te święta” oraz “Zniszcz mnie”.