Idealna powieść na długie wieczory, czyli niezastąpiona Anna Langner i jej “Grudzień drugich szans”

Idealna powieść na długie wieczory, czyli niezastąpiona Anna Langner i jej “Grudzień drugich szans”

Nie jestem miłośniczką romansów i raczej rzadko sięgam po tego typu powieści, ale od czasu do czasu zdarza mi się zrobić wyjątek, który okazuje się strzałem w dziesiątkę. Dokładnie tak stało się w przypadku książki Anny Langner pt. “Grudzień drugich szans -książka od choinkę“. Ta pozycja wciągnęła mnie od samego początku, tak bardzo, że nie byłam w stanie nawet na moment oderwać się od lektury. Udało mi się przeczytać tę powieść w przeciągu dwóch wieczorów, co oznacza, że zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie. Jeśli szukacie dla siebie ładnie napisanej historii, która na długo zapadnie Wam w pamięć, to koniecznie dajcie szansę tej autorce. Na pewno nie będziecie tego żałować. 

 Czy prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko? 

Główną bohaterką książki jest Klaudia, która zrobiła naprawdę bardzo dużo, aby odciąć się od swojej przeszłości, aby osiągnąć coś w życiu, aby być w miejscu, w którym jest. Można powiedzieć, że z szarej, nieatrakcyjnej dziewczynki, stała się popularną, wiedzącą czego chce od życia kobietą. Jednak żeby do tego wszystkiego dojść, musiała zrezygnować z przyjaciela, jakim dla niej był wtedy Filip. Teraz oboje pracują w jednej firmie, ale nadal się unikają. Tuż przed świętami dochodzi do sytuacji, która sprawia, że muszą znów zacząć ze sobą współpracować. Szef wysyła ich na święta do Zakopanego w delegację. Czy wspólny wyjazd na nowo ich do siebie zbliży? Czy ich relacja ma szansę się odrodzić? Co tak naprawdę połączy tych dwoje? Czy zrozumieją, że przyjaźń jest ważniejsza od popularności? 

Tęsknicie za atmosferą świąt? Przeczytajcie tę książkę 

Dawno nie miałam w swoich rękach tak wciągającej powieści, która długo nie daje o sobie zapomnieć. Fabuła jest tutaj spójna, napięcie rośnie z każdą kolejną stroną, a bohaterowie to postacie z krwi i kości. Duże wrażenie robi tutaj atmosfera, jaka została stworzona przez autorkę. Zadbała ona o to, aby czuć było klimat świąt, aby powieść wzruszała, bawiła, ale i uczyła. Jeśli więc szukacie dobrze napisanej literatury, to koniecznie dajcie szansę tej pozycji. Nie będziecie żałować.